Přeskočit hlavičku a navigaci.
Dlouhodobě prověřené
hotely a penziony
Ubytování a služby
za zajímavé ceny
Osobní zkušenosti
a 100% spokojenost

Korutanský klenot jezero Wörthersee

Wörthersee a jeho okolí bychom bez nadsázky mohli označit za skutečný klenot Korutan.  Tato oblast, zastíněna vrcholky severních Alp, je příjemně ovlivněna jihozápadním mírným klimatem. Můžete zde vidět zasněžené vrcholky přímo z pláže.

Wörthersee je jedním z 1 270 korutanských jezer. Jeho plocha dosahuje téměř dvaceti čtverečních kilometrů. Je dlouhé 16,5 kilometru, v nejširším místě široké 1 700 metrů a největší hloubka zde dosahuje 85,2 metru.

Příroda & krajina

Na jižním břehu jezera ční na skalním výběžku bílý kostelík Maria Wörth. Malebné místo ve výhodné poloze na poloostrově je jedním z nejromantičtějších míst Korutan a velké oblibě se těší zejména u svatebních párů. Matka Boží ze zdejšího barokního oltáře bývá označována za jednu z nejpreciznějších gotických řezbářských prací.

Dech zastavující pohled na Wörthersee a korutanskou krajinu nabízí pak 54 metrů vysoká vyhlídková věž Pyramidenkogel, stojící na vrcholku 400 metrů nad hladinou jezera. Téměř až k ní můžete zajet autem, na samotnou věž vás za 24 vteřin vyveze výtah. A z jejích tří plošin máte vše jak na dlani.

Zajímavosti

Jižní břeh jezera je méně osídlen a převážně zalesněn, zatímco severní břeh je více zasažen civilizací. Kolem jezera leží romantická městečka Velden, Pörtschach, Maria Wörth, Techelsberg, Schiefling, Moosburg, Krumpendorf,  Keutschach.

Jezero je propojené s městem Klagenfurt vodním kanálem, po kterém jezdí výletní lodě. Díky podzemním pramenům má voda v jezeře v létě teplotu až 28°C.

Jižně od Wörthersee, v jeho těsné blízkosti se nachází úplně jiný a jedinečný typ krajiny - oblast Keutschach se svými 4 jezery.


  • Čistá příroda, jezera a řeky, 2 národní parky a nejvyšší hora Rakouska Grosglockner.
  • Vyzkoušené rodinné hotely a penziony, ze kterých si vybere opravdu každý klient.
  • Vybavenost pro aktivní trávení volného času ve formě turistiky, cyklistiky nebo termálních lázní.
  • Zábava pro malé i větší děti v podobě více něž 100 výletních cílů
  • Opravdu podrobné informace o okolí a možnostech každého hotelu a penzionu.

Korutanské regiony

Korutanské regiony

Korutanská karta

Pravou dovolenou v Korutanech plnou báječných zážitků zažijete s Korutanskou kartou!! Celé Korutany jsou totiž jeden velký zábavní park. Otevírá brány k více něž 100 výletním cílům v Korutanech, které můžete navštěvovat tak často, jak se vám zlíbí. Můžete ji využít i na plavbu lodí po jezerech, vyjet lanovkou na korutanské štíty a autem se projet po krásných panoramatických cestách. Kromě toho na ni získáte báječné slevy u více než 60 bonusových partnerů.

Dávejte pozor na maskotka!

Podle veselého maskotka „KäCa“ poznáte, že se jedná o jeden z 53 korutanských výletních cílů, které jsou zvláště přátelské vůči rodinám.

Ceník hl. sezóna (platnost od 7.6.2020 do 12.9.2020)

1 - týden: 48 Euro/dospělý     

26 Euro/dítě ( 2004 - 2012)    

Ceník vedlejší sezóna (platnost 3.4.-6.6.2020 a 13.9.- 1.11.2020) 

1- týden: 43 Euro/dospělý, 22 Euro/dítě (2004-2012)

Malé děti (do 6 let)  celkem 3 děti v doprovodu 2 platících zdarma!
Korutanskou kartu obdržíte u více než 140 výdejních míst v celých Korutanech. U mnoha ubytovacích zařízení dostanete Korutanskou kartu po délku vašeho pobytu dokonce zdarma jako přídavek!

Ostatní možnosti ubytování