Přeskočit hlavičku a navigaci.
Dlouhodobě prověřené
hotely a penziony
Ubytování a služby
za zajímavé ceny
Osobní zkušenosti
a 100% spokojenost

Klagenfurt - hlavní město Korutan

Typicky jihoevropskou atmosféru dodává městu jeho poloha přímo na břehu jezera Wörthersee a středozemní klima. Východní zátoka jezera se pyšní vodou v pitné kvalitě. Sluníčka a tyrkysové vody si tu návštěvníci užívají na největší vnitrozemské plovárně Evropy se třemi zalitými lávkami vonícími modřínovým dřevem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příroda & krajina

Klagenfurt je historické město, které vzniklo z původního sídliště v období 13. století. Klagenfurt byl původně křižovatkou obchodních cest řeků, slovanů a germánů. Klagenfurt byl však za druhé světové války téměř zničen a z původních historických památek se dochovalo jen několik. Například farní kostel z 16. století, nejznámější protestantská stavba z Rakouska. Dále kostel sv. Ducha ze 14. století nebo kostel sv. Vavřince z 18. století. Poblíž Klagenfurtu se také nachází jezero Worthersse, které je nejteplejším lázeňským jezerem v Alpách.

V okolí se nachází například Rennweg zhruba 68 km, Ramsau zhruba 101 km, Bad Kleinkirchheim zhruba 44 km, Novo Mesto zhruba 113 km, Lublaň zhruba 65 km, Jesenice zhruba 28 km, Höchosterwitz zhruba 18 km, Minimundus zhruba 3.2 km, Klopeiner See zhruba 21 km, Wörther See zhruba 11 km

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajímavosti

Minimundus je zábavní park miniatur v Rakousku . Nachází se na západním okraji města Klagenfurt v blízkosti jezera Wörther. Park Minimundus na ploše 2,6 hektaru prezentuje okolo 140 miniaturních modelů známých staveb a modelů vláčků. Jednotlivé modely jsou vytvořeny v měřítku 1:25. Minimundus navštívilo od jeho otevření v roce 1958 přes 15 000 000 návštěvníků.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Čistá příroda, jezera a řeky, 2 národní parky a nejvyšší hora Rakouska Grosglockner.
  • Vyzkoušené rodinné hotely a penziony, ze kterých si vybere opravdu každý klient.
  • Vybavenost pro aktivní trávení volného času ve formě turistiky, cyklistiky nebo termálních lázní.
  • Zábava pro malé i větší děti v podobě více něž 100 výletních cílů
  • Opravdu podrobné informace o okolí a možnostech každého hotelu a penzionu.

Korutanské regiony

Korutanské regiony

Korutanská karta

Pravou dovolenou v Korutanech plnou báječných zážitků zažijete s Korutanskou kartou!! Celé Korutany jsou totiž jeden velký zábavní park. Otevírá brány k více něž 100 výletním cílům v Korutanech, které můžete navštěvovat tak často, jak se vám zlíbí. Můžete ji využít i na plavbu lodí po jezerech, vyjet lanovkou na korutanské štíty a autem se projet po krásných panoramatických cestách. Kromě toho na ni získáte báječné slevy u více než 60 bonusových partnerů.

Dávejte pozor na maskotka!

Podle veselého maskotka „KäCa“ poznáte, že se jedná o jeden z 53 korutanských výletních cílů, které jsou zvláště přátelské vůči rodinám.

Ceník hl. sezóna (platnost od 7.6.2020 do 12.9.2020)

1 - týden: 48 Euro/dospělý     

26 Euro/dítě ( 2004 - 2012)    

Ceník vedlejší sezóna (platnost 3.4.-6.6.2020 a 13.9.- 1.11.2020) 

1- týden: 43 Euro/dospělý, 22 Euro/dítě (2004-2012)

Malé děti (do 6 let)  celkem 3 děti v doprovodu 2 platících zdarma!
Korutanskou kartu obdržíte u více než 140 výdejních míst v celých Korutanech. U mnoha ubytovacích zařízení dostanete Korutanskou kartu po délku vašeho pobytu dokonce zdarma jako přídavek!

Ostatní možnosti ubytování